Днес се очаква отговор от "Газпром" дали страната ни ще може да получи природния газ по настоящия си договор.
България не получава синьо гориво от края на април, след като отказахме да плащаме по искания нов модел от руската компания - в рубли. Страната ни обаче е давала заявка за взимане на количествата ежедневно, но така и не ги получава.
Целта на служебното правителство е все пак синьото гориво да бъде взето дори и след края на настоящия договор, който изтича на 31 декември. Все още не е ясно какво точно е предложила България като опции, дали да плаща в рубли или друга схема. Според информация от служебното правителство разговорите с "Газпром" са съгласувани с Европейския съюз.
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube: https://go.bnt.bg/youtube
Кризата в шивашкия бранш в Русе – фабрики затварят, стотици остават без работа
"Лукойл" с позиция за България: Особеният управител да действа според законодателството
От "Да, България" настояват да отпадне задължението да се ползва от догодина софтуерът за управление на продажбите в търговските обекти
По-високи държавни такси на БАБХ: Бизнесът със сигнали за увеличение от 10 до 30 пъти
Мирният план за Украйна: Делегации от Киев и Вашингтон се срещат в Женева
Нагла кражба в Русе: Жена обра касата на Църква в присъствието на детето си