Властта планира масово изследване на българите за COVID-19.
Към момента скрининг на населението тече в Банско и в блокираното за две седмици село Паничерево. Досега шестима негови жители са дали положителни проби. Днес се очакват резултатите от тестовете на още 80 контактни лица.
Общо 200 души ще бъдат изследвани и в столичните квартали "Филиповци" и "Факултета". От направените досега 60 проби, 7 са положителни.
Общият брой на заболелите в страната е 747. Хоспитализираните са 218, 31 от тях в тежко състояние. Увеличава се и броят на излекуваните - 105 души вече са преборили заразата. 36 са жертвите на болестта.
Двете деца, пострадали в катастрофа в Горна Оряховица, вече са извън реанимация
Бъдещето на детската болница: И Здравното министерство ще проверява проектирането на педиатрията
В "Пирогов" продължава борбата за живота на децата, катастрофирали Горна Оряховица
Майката на загиналото момче край Мездра: Той не искаше да минава оттам, но явно някой друг реши съдбата им