Оклахома Сити Тъндър стигна до 7-ми мач срещу Хюстън Рокетс

11:32, 01.09.2020
Чете се за: 00:41 мин.
Баскетбол
оклахома сити тъндър стигна мач хюстън рокетс

Тъндър спечелиха драматично със 104:100 и доведоха серията до решаваща последна среща, която да определи кой ще бъде съперник на ЛА Лейкърс в полуфиналите на плейофите в Западната конференция на НБА.

Мачът започна много равностойно като на края на първата четвърт Хюстън водеха само с една точка при 25:24.

Във втората двата тима още няколко пъти си размениха водачеството преди в край на сметка Рокетс да се оттеглят на почивката с лек авнс при 51:48.

След подновяването "ракетите" започнаха по-силно, но постепенно съставът от Оклахома стопи изоставането си и си осигури преднина от 77:75 преди последната четвърт.

В нея двата тима отново се движеха близко един до друг като няколко секунди преди края бяха напълно изравнени при 100:100.

В край на сметка Оклахома имаха последната дума в мача и го затвориха след 104:100. Най-резултатен стана Джеймс ХАрдън за Хюстън с 32 точки, но това не бе достатъчно.

За победителите най-много точки, 28, записа Крис Пол, а Данило Галинари добави 25.

Решаващият мач от серията е четвъртък рано сутрин.

В другата среща от снощи Маями Хийт победи Милуоки Бъкс със 115:104 и поведе с 1:0 в полуфинлания сблъсък от плейофите на Изток.