Олимпиакос победи Фиорентина след продължения и спечели третото издание на Лигата на конференциите

Аюб Ел Кааби отбеляза победното попадение в 116-ата минута

00:40, 30.05.2024
Лига на конференциите
олимпиакос победи фиорентина продължения спечели третото издание лигата конференциите

Олимпиакос победи Фиорентина след продължения с минималното 1:0 във финала на Лигата на конференциите. Аюб Ел Кааби бе герой за своя тим и се превърна в голмайстор на турнира.

През първото полувреме на стадион "ОПАП Арена" в Атина Кристиано Бираги изпрати топката в противниковата врата, но попадението му не бе зачетено заради засада. Джакомо Бонавентура също бе близо до гол, но Константинос Цолакис отрази ударите му.

За домакините Даниел Поденсе стреля с глава, но Пиетро Терачано се отчете със спасяване.

След почивката "виолетовите" продължиха да са по-активни в преден план. Кристиан Куаме отправи удар от вътрешността на наказателното поле, но не осъществи добър контакт с топката и Константинос Цолакис изби неговия шут. Това бе единственият точен удар след почивката и липсата на попадения изпрати двубоя в продължения.

Възпитаниците на Хосе Луис Мендилибар стигнаха до победно попадение в 116-ата минута. Аюб Ел Кааби засече центриране в наказателното поле на Сантяго Есе.

Олимпиакос е третият победител в надпреварата, след като дебютното издание на турнира бе спечелено от Рома, а миналогодишен шампион стана Уест Хем. Фиорентина губи втори пореден финал, след като отстъпи и на "чуковете".