Опашка от чакащи за направления за безплатни PCR - тестове имаше и тази сутрин пред сградата на РЗИ в Благоевград. Направленията се издават между 9,00 и 10,30 ч., но хора от цялата област идват поне час по-рано, за да си запазят ред.
На опашката днес имаше хора със симптоми на коронавирус, както и такива, които са имали контакт със заразени. От РЗИ казаха, че няма лимит на броя на направленията. От началото на седмицата на ден се издават между 100 и 120 бланки.
Направлението важи за всички лаборатории в рамките на 1 месец след издаването му. Благоевградска област отново се нарежда на трето място по брой заразени с COVID-19 - 160 души за последното денонощие.
Министър Катя Ивкова: Няма да допусна ново забавяне на договора за преместването на държавната психиатрия
Съдбата на космическите отпадъци: Част от ракета вероятно се е разбила на Луната
15-годишен ученик с успех за България: Как Калоян триумфира на космически лагер?
Съдбата на космическите отпадъци: Част от ракета вероятно се е разбила на Луната
Почистването на речните корита в страната: Необходима ли е промяна в нормативната уредба?