През изминалата нощ е имало неколкократно превишаване на нормите за концентрация на фини прахови частици във въздуха в столицата.
В 1.00 ч. през нощта въздухът в "Надежда" е бил 7 пъти по-мръсен от допустимото, а в този час е два пъти по-замърсен. Според европейската система за въздуха най-силно замърсяване на въздуха се отчита в столичните райони "Младост", "Хиподрума" и "Надежда".
Във връзка с повишаване нивата на фини прахови частици Столичната община съобщи, че ще предприеме днес извънредни проверки за контрол на промишлени, транспортни и битови източници за замърсяване.
Инспектори на общината ще посетят и строителни обекти.
Самолет на египетските авиолинии кацна извънредно на летището в Горна Оряховица
Казусът "Баба Алино": Според службите показанията на Олег Невзоров хвърлят светлина върху незаконните действия
Държавният бюджет е готов – какъв ще е размерът на минималната работна заплата?