Отборът на Мартин Стоев победи Бахрейн в контролна среща

отборът мартин стоев победи бахрейн контролна среща
Снимка: БФВ
09:06, 12.07.2022

Националният отбор по волейбол на България за младежи до 20 години, който е воден от треньора Мартин Стоев, победи тима на Бахрейн с 3:0 (25:18, 25:18, 25:16) гейма в приятелски мач, който се игра в столичната зала „Христо Ботев“.

Успехът бе факт след едва 54 минути игра. Младите ни волейболисти доминираха изцяло над съперника.

Реализатор за победата на България бе Георги Татаров с 14 точки (1 ас, 3 блока). Владимир Гърков добави 13 точки ( 1 ас, 1 блок).

По този начин младите ни „лъвове“ записаха втори категоричен успех на Бахрейн, след като в първата контрола в събота надиграха връстниците си с общ резултат 4:0 (25:19, 25:22, 25:23, 15:7) гейма.

На 13 юли предстои още една проверка между двата състава.

Приятелските мачове са част от подготовката на националите до 20 години за Европейските младежки олимпийски игри в Словакия и Европейското първенство (17-25 септември) в Италия.

Димитър Пенев празнува рожден ден
Кристиан Вигенин, БСП: Коалицията, която управляваше до момента, може да продължи да го прави с ясни ангажименти