Гледайте финала НА ЖИВО по БНТ 3 в събота (27 януари) от 16:55 часа

Борислав Крачанов
Снимка:
21:06, 26.01.2024

Отборите на Марица Пловдив и ЦСКА се готвят за финала на Купата на България по волейбол при жените.

Двубоят ще бъде излъчен НА ЖИВО по БНТ 3 в събота (27 януари) от 16:55 часа.

Пловдивчанки са устреми към седми пореден и общо десети триумф в надпреварата. В първенството шампионките оглавяват класирането със само един загубен гейм.

"На всеки един от нас ни е ясно какъв мач ни предстои. Това е една от целите ни, които сме си поставили. Смятам, че ще излезем и ще затвърдим, защо последните години Марица е шампион", заяви в интервю за БНТ наставникът на тима Борислав Крачанов.

"Червените" са един от двата най-успешни отбора в историята на Купата на България, където те имат 19 спечени трофея, но последният от тях датира от сезон 2012/13.

"Има тежест, защото и нашият отбор е изграден преди всичко от млади момичета. Надявам бързо да преживеят това нещо и да се отпуснат, защото играем финал. Да играят освободено и да водят една битка", надява се треньорът на ЦСКА Юлия Иванова.

Не пропускайте финалът за Купата на България по волейбол за жени от зала "Христо Ботев" тази събота (27 януари) от 16:55 часа НА ЖИВО по БНТ 3!

Министър Гвоздейков: Развитието на жп транспорта трябва да е приоритет
Отборите на ЦСКА и на Станка Златева спечелиха по две титли на държавния шампионат по борба при девойките