Пореден случай на опасно шофиране в столицата. Видео показва как автомобил влиза в насрещното в началото на булевард "Цариградско шосе" и преминава между мантинелите. Според пътния експерт Диана Русинова става въпрос за кола на Столичната дирекция на вътрешните работи.
От СДВР нито потвърдиха, нито отрекоха, че става въпрос за техен автомобил. Казаха само, че се извършва проверка.
"Аз съм абсолютно сигурна, че това е автомобил на СДВР. Много често сме го виждали този автомобил, който слага камерите за скорост. На самите кадри ясно се вижда синия буркан, който стои отгоре върху самия автомобил. Лично аз съм изключително втрещена от този случай. Това е много грубо нарушение на всякакви възможни правила. Тук има знак, който ясно показва, че имате право да завиете надясно, т.е. изход на София по бул. "Цариградско шосе". Този водач влезе в насрещното, мина върху пешеходната пътека, мина през разделителния остров за да отиде отсреща", разказа Диана Русинова.
Тя настоява този човек от автомобила, който е служител на реда, да бъде дисциплинарно уволнен.
Вижте повече в прякото включване на Борислава Алексова
Двама младежи загинаха на място след катастрофа между скутер и лек автомобил край Мездра
Сградата на бившия Нотариат в София да стане дом за млади таланти, предлага вицепремиерът Иво Христов
Шофьорът от катастрофата на АМ "Тракия": Направих всичко възможно да удържа камиона
Двама младежи загинаха на място след катастрофа между скутер и лек автомобил край Мездра