И тази вечер пловдивчани се събраха пред общината, за да изразят своето недоволство срещу кабинета "Борисов 3". Исканията на хората са за повече прозрачност в политиката. Шествието потегли по главната улица до Джумая джамия и обратно.
РУСЕ
Непреклонни в настояването си за оставки на правителството и на главния прокурор, и тази вечер протестиращите в Русе се събраха в центъра на крайдунавския град. Днес се отправиха по нов маршрут към Историческия музей.
БЛАГОЕВГРАД
Тази вечер за първи път от началото на протестите група граждани се събра пред сградата на полицията в Благоевград. Те се обявиха против полицейското насилие. Поводът за този протест е изказване на един от протестиращите, че вчера по време на протестите на главния път Е-79, той е бил ударен от полицай и заплашен от негов колега. По случая шефът на полицията в Благоевград вече е разпоредил проверка.

БУРГАС
Пореден ден на протести и в Бургас. Хората се събраха пред сградата на Общината, след което потеглиха по централната улица "Александровска". Този път те затвориха няколко ключови кръстовища и затрудниха трафика в морския град.
Десетки хиляди хронично болни пациенти могат да останат без лекарства след Нова година
Проф. Ива Христова: Мутирал щам на грипа набира скорост във Великобритания, няма да подмине и България
Български фармацевтичен съюз: Към момента няма просрочени плащания към аптеките от НЗОК
Протестът на професионалистите по здравни грижи: Нашето заплащане стана ябълката на раздора
Политически лабиринт и ходове след оставката - коментар на народните избраници