Управителят на Многопрофилната болница във Велинград е отстранен от длъжност по искане на Районна прокуратура- Пазарджик.
Съдът отстрани от длъжност д-р Жеко Чешмеджиев, който е обвинен в използване на неистински документи и източване на Здравната каса. Според обвинението, източването е ставало чрез фалшиви сертификати за медицинска специалност и извършването на фиктивни медицински услуги.
Освен това, директорът на здравното заведение неправомерно е отдал под наем за 5 години 12 лекарски кабинета с оборудването им. Всичко това е станало без решение на Велинградския общински съвет.
Според съдебния състав отстраняването на д-р Чешмеджиев от директорския пост би ограничило възможността да повлияе на досъдебното разследване срещу него.
Напукани стени и падаща мазилка: Детската градина в с. Бенковски е в лошо състояние
Спор за приема в детските градини във Варна: Родителите искат единна електронна система
Спират 5-и блок на АЕЦ "Козлодуй" за ремонт и презареждане с американско гориво на 9 май