ПАОК на Кирил Десподов се сбогува с европейската си мечта

Българинът започна като титуляр, но бе сменен в 71-aта минута при загубата с 2:0 от Брюж

от Константин Джаркин
23:58, 18.04.2024
паок

ПАОК на Кирил Десподов бе отстранен от Брюж в четвъртфиналите на Лигата на конференциите, след като белгийците спечелиха реванша на стадион "Тумба" с 2:0 и така продължават напред с общ резултат 3:0.

Капитанът на българския национален отбор започна срещата като титуляр и бе отговорен за по-опасните положения пред вратата на Брюж, но бе сменен в 71-ата минута.

Бившият футболист на Барселона Феран Жутгла бе намерен с ниското центриране на Кириани Сабе и откри резултата в 33-ата минута.

Малко преди края на първото полувреме отново испанецът удвои резултата. Първоначално арбитрите маркираха засада на Михал Скораш при изграждането на атаката, но сллед проверка на ситуацията с ВАР, голът все пак бе зачетен.

Кирил Десподов можеше да върне интригата в двубоя в 51-ата минута, когато бе намерен от резервата Тайсън, но изстрелът на българина профуча над вратата, пазена от Нордин Якерс.

В 60-ата минута отново Десподов бе замесен, като този път бе фаулиран от Едер Баланта в наказателното поле и така "гробарите" получиха дузпа, която впоследствие бе отменена след намеса на ВАР, защото българинът е бил в положение на засада при извеждащото подаване към него.

Брюж ще се срещне с Фиорентина в полуфиналите на Лигата на конференциите.

За ПАОК остава битката в Шампионската група на гръцкото първенство, където отборът се намира на третото място, на две точки зад първия АЕК, но и с мач по-малко. "Черно-белите" ще гостуват на Олимпиакос на 21 април.