ПАОК отпадна от Купата на Гърция след загуба с дузпи на полуфиналите

Кирил Десподов можеше да отбележи победната пета дузпа за "черно-белите", но Бартоломей Дронговски спаси удара му

22:33, 21.02.2024
Чете се за: 01:32 мин.
ПАОК Кирил Десподов

ПОАК загуби от Панатинайкос полуфиналната среща от Купата на Гърция. След равенство в редовното време се стигна до дузпи, където българският национал Кирил Десподов бе сред грешниците за тима си.

След първата среща Панатинайкос имаше аванс от едно попадение.

Андрия Живковичоткри резултата за гостите в реванша на стадион "Апостолос Николаидис" в Атина с удар от воле. Голът му изпрати срещата в продължение.

Кирил Десподов се появи в игра в 73-ата минута и получи жълт картон в добавеното време на второто полувреме.

В продълженията двата отбора си размениха по едно попадение. Томаш Кенджора засече с глава центриране от корнер на Кирил Десподов и удвои аванса на тима си в срещата.

Домакините обаче се добраха до дузпи с гол в 129-ата минута. Димитриос Лимниос стреля от движение и направи общия резултат 2:2.

Дузпите започнаха с пропуск на Андраж Шпорар. Кирил Десподов можеше да отбележи победната пета дузпа за "черно-белите", но Бартоломей Дронговски спаси удара му. Мбвана Самата не уцели вратата с последната си дузпа и така Панатинайкос се поздрави с успеха.

На финала тимът ще срещне победителя от полуфинала между Арис и Панетоликос.

"Хюндай" се опасява от нелоялна конкуренция при строителството на 7 и 8 блок на АЕЦ "Козлодуй"