Канцеларията на Св. Синод уведомява, че поради обостряне на хроничните му заболявания Негово Светейшество Българският патриарх и Софийски митрополит Неофит е приет за диагностика и лечение в УМБАЛ "Софиямед“.
"Светейшият патриарх се моли на Бога за мир, здраве и благоденствие на чедата на Родната ни Православна църква.
Призоваваме клира и верния боголюбив народ да се молят за бързото възстановяване на Негово Светейшество, както и да приемат за достоверна информацията, обявена единствено от Светия Синод на Българската Православна Църква - Българска Патриаршия", пишат от Синода.
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube: https://go.bnt.bg/youtube
Стою Стоев: Вместо съдебна реформа управляващите запазиха политическия контрол върху ВСС
Магдалена Милтенова: 30% увеличение на винетките няма да реши проблемите с пътищата