Павлин Иванов бе най-резултатен при победа на Сибиу в мъжкия баскетболен елит на Румъния

Българският баскетболен национал записа 14 точки, 1 борба и 2 асистенции за 24:42 минути игра

павлин иванов точки успех сибиу първенството румъния
22:55, 13.01.2024
Чете се за: 01:00 мин.

Отборът на Сибиу, с българина Павлин Иванов в състава, победи като гост Плоещ с 89:87 (24:26, 23:12, 24:24, 18:25) в среща от 17-ия кръг в първенството на Румъния по баскетбол за мъже. Тимът заема трето място във временното класиране в група "Б" на шампионата с баланс 9-6.

Иванов влезе като резерва и записа 14 точки, 1 борба и 2 асистенции за 24:42 минути на паркета.

От неговите съотборници Нандор Кути също вкара 14 точки, а за Плоещ се отличи Кенет Фъндърбърк с 20 точки, 5 борби и 5 асистенции.

Следващият мач на Сибиу в първенството е на 12 януари като домакин на Фокшани.

Нетаняху: Никой няма да ни спре
Загуби за Иво Илиев, Абу-Муслим Амаев и Юлияна Янева на рейтинговия турнир по борба в Загреб