Павлин Иванов реализира 23 точки при загуба на Сибиу

Българският баскетболен национал започна в стартовата петица

Павлин Иванов
Снимка: fiba.basketbal
21:46, 02.12.2023
Чете се за: 01:07 мин.

Сибиу, с българина Павлин Иванов в състава, загуби от гостуващия Орадя с 85:95 (30:28, 16:21, 17:24, 22:22) в среща от 11-ия кръг в първенството на Румъния по баскетбол за мъже. Тимът заема четвърто място във временното класиране в група "Б" на шампионата с баланс 5-5.

Иванов започна в стартовата петица, изигра силен двубой и стана най-резултатен за Сибиу с 23 точки. Той добави към статистиката си 4 асистенции, 3 отнети топки и 1 чадър за 33:28 минути на паркета.

От неговите съотборници 17 точки и 10 борби добави Мохамед Баро, а за победителите Тодрик Готчър се отчете с 22 точки.

Следващият мач на Сибиу в първенството е на 16 декември като гост на Крайова.

Серия от силни вторични трусове във Филипините, отмениха предупреждението за цунами
Спас Байрев записа 30 точки за обрата на Берое над ЦСКА във волейболното първенство