Перуджа отново срази Монца у дома и е само на още една победа от титлата в Италия

22:08, 25.04.2024
Чете се за: 01:57 мин.
перуджа отново срази монца дома една победа титлата италия

Отборът на Перуджа отново взе преднина в сблъсъка за титлата с Монца в италианската волейболна Суперлига, след като спечели мач №3 от финалната серия у дома с 3:1 (25:15, 25:18, 24:26, 25:19) гейма.

По този начин момчетата на Анджело Лоренцети вече имат аванс от 2-1 успех в спора за златните медали и са само на една победа от това да триумфират за втори път в историята в шампионата на Италия.

Тази вечер в своята зала "ПалаБартон" домакините изиграха много силни първи две части, в които повеждаха в началото и без особени затрудненията ги затвориха с по 25:15 и 25:18.

В третия сет обаче гостите от Монца оказаха по-сериозна съпротива и въпреки че в един момент изоставаха с 13:16, намериха начин да стигнат до пълния обрат и след 26:24 в своя полза намалиха пасива си в резултата.

Перуджа обаче не позволи на своя съперник да продължи възхода си и в четвъртия гейм водеха от началото до края, за да сложат точка на спора след 25:19.

Най-резултатен за победителите стана тунизиецът Уасим Бен Тара с 20 точки, а Олег Плотницкий се отчете с 14.

В същото време за гостите Ерик Льопки завърши със 17 пункта, докато японецът Ран Такахаши приключи с 14.

Битката за титлата във волейболната Суперлига на Италия продължава с двубой в Монца в неделя (28 април) от 19:00 ч. българско време, когато Перуджа ще има първия си шанс да затвори финалната серия с трета победа

ЦСКА и Шумен са полуфиналисти на Държавното първенство по баскетбол за юноши до 19 г.
Хърватия получи първите бойни самолети "Рафал"