Пирин Благоевград спечели гостуването си на Ботев Враца

"Орлетата" стигнаха до успеха, макар да играха с човек по-малко през второто полувреме

16:58, 23.02.2024
Пирин Благоевград
Снимка: Startphoto.bg

Пирин Благоевград победи Ботев Враца с 2:1 в първия мач от 22-ия кръг на Първа лига. "Орлетата" стигнаха до успеха, макар да играха с човек по-малко през второто полувреме.

Гостите откриха резултата в 29-ата минута на стадион "Христо Ботев" във Враца. Данило Полонский засече от движение подаване в наказателното поле на Аймен Суда.

Иван Тасев имаше добра възможност да удвои аванса на тима си, но стреля в дясната греда.

Футболистът на благоевградчани, който се отчете с асистенция, бе изгонен в 42-ата минута. Французинът получи втори жълт картон за нарушение срещу Марко Мажуга.

След почивката домакините не успяха да се възползват от численото си преимущество на терена. Вместо това възпитаниците на Христо Янев допуснаха втори гол, който подпечата крайния развой на двубоя. Резервата Арно Лузаядио проби отдясно и върна топката по земя към Юго Комано, който с едно докосване направи резултата 2:0.

В предпоследната минута на редовното време врачани стигнаха до почетен гол. Появилият се от резервната скамейка Ласана Н'диайе отправи плътен удар с левия си крак.

Успехът е първи за Пирин през 2024 г.

Пирин Благоевград остава на 14-ата позиция в класирането с актив от 19 точки. Ботев Враца заема 15-ото място в подреждането с 13 пункта.

Росица Денчева се класира за финала на сингъл на турнир по тенис за девойки в Кайро