Пирин надделя над Локомотив Пловдив в контрола

пирин загуби опашкар втора лига
Снимка: ПФК Пирин (Благоевград)
16:02, 08.02.2022

Пирин Благоевград победи Локомотив Пловдив с 2:1 в контрола, играна в село Рилци. Преслав Йорданов откри резултата, а Георги Минчев изравни. Иван Тасев донесе победата на тима си.

В 16-ата минута Преслав Йорданов даде аванс на "орлетата" с удар от вътрешността на наказателното поле.

Три минути по-късно Йосип Томашевич стреля в гредата, след като получи подаване от Димитър Илиев.

"Смърфовете" възобновиха равенството в 38-ата минута. Бирсент Карагерен проби отдясно и подаде към Георги Минчев, който се разписа с изстрел от вратарското поле.

След почивката Иван Тасев оформи крайния резултат в 83-ата минута с гол от малкия пеналт.

В последната си контрола, преди подновяването на шампионатните срещи, Локомотив Пловдив ще се изправи срещу Хебър (Пазарджик) на 11 февруари (петък). Ден по-късно Пирин ще срещне Левски в контролен сблъсък.

Бърнабич към Петков: Ще имате пълно съдействие - на правителството на Сърбия и моето лично