Надпреварата е насрочена за периода 8–10 май и се организира от спортен клуб „Тракия“, Община Пловдив и Българската федерация по художествена гимнастика.
Пловдив ще бъде домакин на 12-ото издание на международния турнир по художествена гимнастика „Тракия Къп“ и Приз „Мария Петрова“ през 2026 година. Надпреварата е насрочена за периода 8–10 май и се организира от спортен клуб „Тракия“, Община Пловдив и Българската федерация по художествена гимнастика.
Състезанието ще се проведе в спортната зала на Пловдивския университет „Паисий Хилендарски“, която предлага отлични условия за участничките и публиката.
Специалният приз на името на трикратната световна шампионка Мария Петрова ще бъде връчен лично от легендарната гимнастичка на победителките в многобоя при девойки старша възраст и жени. Шампионките ще получат купи, медали и специално изработени статуетки.
От СК „Тракия“ отправиха покана към клубове от България и чужбина да се включат в турнира, който традиционно съчетава високо спортно ниво, емоция и елегантност, превръщайки Пловдив в сцена на художествената гимнастика през пролетта.
Стилияна Николова се нареди втора на бухалки и на лента в крайното класиране на турнирите от Световната купа по художествена гимнастика за 2026 г.
Нюанс НСА донесе второ сребро за България от European Gym for Life Challenge 2026
Българският ансамбъл остана девети в многобоя, но ще се бори за медал на финала с пет топки
Промените в Изборния кодекс: Депутатите гласуват окончателно правилата за вота
След първите 100 дни на кабинета 42% от хората го подкрепят, сочи проучване на "Алфа рисърч"