По-малко спасители и медицински екипи ще обслужват плажовете по нашето Черноморие през септември.
Краят на туристическия сезон наближава и с всеки изминал ден броят на туристите намалява. Затова и концесионерите на плажовете във Варна и близките курорти започнаха поетапно да съкращават броя на спасителите.
Морето през септември става по-опасно, така че туристите трябва да бъдат изключително внимателни, тъй като често може да се образува мъртво вълнение. И вчера, и онзи ден на плажа във Варна е имало инциденти с туристи, които са били спасени, разказаха пред БНТ морските спасители.
Хора, които идват за 1 - 2 дни и не познават морето, искат да се изкъпят, влизат във водата, но не приемат факта, че е забранено влизането. В последствие морето си казва думата и се налага ние да влизаме, разказа спасител.
Той обясни, че най-опасни са хора, употребили алкохол и наркотици, които нямат реална преценка за случващото се и въпреки това, влизат в морето.
Препоръките са, когато на плажа има червен флаг или не се чувствате сигурни, да не влизате във водата.
Вижте повече в прякото включване на Даниела Цекова
Гледайте още теми от "Денят започва"
Президентът Йотова ще връчи днес мандат за съставяне на служебно правителство на Андрей Гюров
Зеленски отхвърли твърденията на "Файненшъл таймс", че готви избори в Украйна