По строги противоепидемични мерки в София - област и Кюстендил влизат в сила от днес.
За следващите две седмици випуските ще се редуват на дистанционно и присъствено обучение. За момента в областта само 8 паралелки са под карантина. Затварят залите за спорт и школите.
Спират масовите мероприятия, включително и спортните, освен ако не са в държавния календар, но и те ще са без публика. До 30% се ограничават местата за зрители в театрите и кината.
Във Видин, Сливен и Перник вече са в сила по-строги мерки. Въпреки че и София вече е в тъмночервената зона, учениците в столицата остават в класните стаи. В областта обаче от днес част от тях минават онлайн.
Банско събира световния елит на дигиталните номади и засилва туризма извън сезона
16-годишен пострада при челен сблъсък между две електрически тротинетки край Несебър
Бургас затяга мерките срещу пожари: проверки, санкции и засилен контрол в рисковите райони
Тир се блъсна в мантинелата на АМ “Тракия” и се озова в канавка край Карнобат
Две деца загинаха край Мездра, след като млад шофьор изгуби контрол над автомобила си