ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

По-топло и слънчево време ни очаква утре

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 02:22 мин.
У нас
Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.
Слушай новината

В по-голямата част от страната валежите вече спряха, а до края на деня в цялата ще спре да вали. От запад облачността временно ще се разкъсва и ще намалява. Ще остане ветровито, с умерен вятър от север-североизток. Максималните температури ще бъдат между 2° и 7°, в югозападните райони до около 9°.

През нощта облачността ще се задържи разкъсана. Ще е почти тихо, само в Източна България ще духа слаб вятър от югоизток. Сутринта ще бъде по-студено, в сравнение с днес, с минимални температури между минус 8° и 0°, в София около минус 5 градуса.

През деня ще преобладава слънчево време. Вятърът ще се ориентира от югозапад, в Дунавската равнина временно от запад, с него ще нахлува по-топъл въздух и максималните температури ще бъдат по-високи от днес, между 7° и 12°, в София около 11 градуса.

В планините ще има разкъсана облачност. Ще е много ветровито със силен, по най-високите върхове на Рила и Пирин - временно бурен северозападен вятър.

Максималните температури в курортите значително ще се повишат в сравнение с предишните дни и ще са от 0 градуса на Алеко, около 4-5° в Боровец и Пампорово и до 8 градус в Банско.

Облачно ще е над по-голямата част от континента. Дъжд ще вали на много места в Западна Европа, където ще бъде и ветровито. На Скандинавския полуостров и на места в Източна Европа, валежите ще са предимно от сняг. В южните райони от континента, включително и на Балканите, облачността ще е променлива.

Променлива ще е облачността през почивните дни и у нас. На отделни места, главно в западните и планинските райони е възможно да превали слаб дъжд. Температурите ще се повишават и в неделя минималните ще са между минус 2° и 3°, а максималните - между 12° и 17°.

Новата седмица ще започне с облачно време. В понеделник от запад ще започнат валежи от дъжд, които до вечерта ще обхванат цялата страна и с очакваното застудяване, дъждът на места ще премине в сняг.

ТОП 24

Най-четени

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?