Победа и загуба за българските баскетболистки в германския елит

Карина Константинова с Келтерн разгроми Хановер, докато Преслава Колева с Марбург продължава да няма победа от началото на сезона.

Карина Константинова
Снимка: БФ Баскетбол
20:45, 27.10.2024
Чете се за: 01:00 мин.

Карина Константинова и нейният Келтерн постигнаха убедителна победа в поредния кръг на германския елит. Тимът надви без проблеми Хановер на свой терен с 99:46.

Домакините се откъснаха с 20 точки аванс още след първата четвърт и до края не спряха да увеличават преднината си.

Константинова се отчете с 9 точки, 2 борби и 4 асистенции за близо 27 минути на паркета.

Нова загуба обаче претърпя Марбург с Преслава Колева в състава си, след като отстъпи като гост на Заарлуис с 60:85, главно след по-слаба трета част.

Българката игра 15 минути, като за това време записа 3 точки, 4 борби и 2 асистенции.

След този двубой воденият от Матеа Тавич тим на Келтерн вече е с четири победи и едно поражение, докато Марбург остава последен без успех до момента.