Победи за Барселона и Фенербахче в Евролигата

09:07, 20.01.2023
Чете се за: 02:35 мин.
Испанският гранд Барселона допусна домакинска загуба от АСВЕЛ Вильорбан (Франция) със 74:75 в среща от 12-ия кръг на Евролигата по баскетбол за мъже.
Снимка: АРХИВ

Баскетболните отбори на Барселон и Фенербахче постигнаха победи в мачовете си от 20-ия кръг на Евролигата.

Каталунците спечелиха гостуването си на Баскония с 85:78 точки в испанския сблъсък на кръга.

Първата четвърт в зала "Фернандо Буеса Арена" бе равностойна и най-резултатна, като и двата тима отбелязаха по 28 точки. Домакините изградиха аванс от 4 точки при резултат 28:24. Гостите бързо стигнаха до обрат и на почивката вече водеха със 7 - 47:40.

След паузата възпитаниците на Шарунас Ясикевичус поддържаха комфиртен аванс до края на сблъсъка и заслужено се поздравиха с победата.

Най-резултатен бе Тадас Седкерскис от тима на домакините с 16 пункта.

Барселона заема 3-ата позиция в класирането с актив от 13 победи и 7 загуби. Баскония се намира на 7-ото място в подреждането с 11 успеха и 9 поражения.

В друг мач от вечерта Фенербахче се наложи над Монако с 98:94 след продължение.

И двата отбора си отбелязаха по 20 точки през първата четвърт. Впечатляваща серия от 11 поредни точки даде аванс от 13 пункта за френския тим. Играчите на Димитрис Итудис съумяха да се върнат в срещата и преди последната част резултатът бе 60:60. Турският гранд поведе с 84:76, но гостите осъществиха серия от 8 точки, за да си осигурят продължение. Джон Браун изравни резултата при оставаща около една секунда до края на редовното време.

В допълнителните пет минути Найджъл Хейс-Дейвис отбеляа важни точки, преди Марко Гудурич да отбележи наказателните си удари, за да подпечата успеха за домакините в зала "Юлкер".

Макар Майк Джеймс да бе най-резултатен със своите 23 точки, той не успя да помогне на гостите да избегнат поражението.

Фенербахче е втори с 13 победи и 7 загуби. Лидерът Реал Мадрид има същия брой победи, но е с мач по-малко. Монако е 4-и с 12 успеха и 8 поражения.

Как Планът за възстановяване дава шанс за модернизиране на българското образование
Илин Димитров: Първият етап на програмата за настаняване на бежанци ще бъде разплатен окончателно до края на месеца