Походът на Интер към титлата продължи с минимален успех като гост на Болоня

22:42, 09.03.2024
Чете се за: 01:42 мин.
походът интер титлата продължи минимален успех гост болоня

Лидерът в италианската Серия "А" Интер продължава да крачи уверено към титлата, след като в 28-ия кръг се добра до минимален успех с 1:0 при гостуването си на една от приятните изненади на сезон Болоня.

На стадион "Ренато Дал'Ара" "нерадзурите" започнаха по-добре двубоя и в откриващите 20 минути пред Лаутаро Мартинес и Николо Барела се откриха добри шансове да открият резултата, но вратарят Лукаш Скорупски се отчете с две важни намеси.

От другата страна пък първият случай, в който неговият колега Ян Зомер трябваше да се намесва дойде след далечен изстрел на Люис Фъргюсън, но опитният страж внимаваше и изби.

Така се стигна до 37-ата минута, когато германецът Ян Бисек беше забравен в наказателното поле от отбраната на домакините и това му позволи да засече с глава центрирането на Алесандро Бастони, за да даде аванс на своя тим с удар от границата на вратарското поле.

През второто полувреме "червено-сините" потърсиха изравнителното попадение, но ударите им бяха или неточни, или отразявани от швейцарецът Зомер, който запази вратата си суха и помогна за крайната победа на Интер.

С нея футболистите на Симоне Индзаги събраха 75 точки и временно се откъснаха на 18 пред втория Ювентус, докато Болоня запазва 4-ата позиция с 51 пункта.

Арсенал пречупи Брентфорд с късен гол на Кай Хаверц и излезе на върха във Висшата лига
Преговорите между ГЕРБ-СДС и ПП-ДБ за днес приключиха, не е ясно дали има резултат