В Барселона полицията разпръсна над 3000 нарушители на мерките срещу COVID-19. Жители на града решиха да отпразнуват втора поредна събота без вечерен час с масови събирания и улични празненства.
Независимо, че вечерният час беше отменен от съда, изискванията за носене на маска и спазването на дистанция остават в сила.
Забранени са и масовите струпвания. Здравните власти на Испания предупреждават, че страната навлиза в петата вълна на пандемията.
В петък бяха регистрирани около 10 000 новозаразени и около 140 смъртни случая.
68% от възрастното население на Испания е ваксинирано срещу COVID-19.
Генералният директор на БНТ Милена Милотинова получи плакет от ORF на конкурса "Евровизия 2026"
Санкциите срещу Русия: Ще останат ли в списъка патриарх Кирил и Вагит Алекперов?
Част от американските военни самолети отлетяха от столичното летище, останалите – до дни
Техническа грешка увеличи заплатите на шефовете на енергийни регулатори с до 2000 евро