Воденият от Стефано Лаварини тим се наложи над миналогодишния вицешампион Япония с 3:1 (25:15, 24:26, 25:16, 25:23) в малкия финал.
Националният женски отбор на Полша по волейбол спечели трети пореден бронзов медал в Лигата на нациите. Воденият от Стефано Лаварини тим се наложи над миналогодишния вицешампион Япония с 3:1 (25:15, 24:26, 25:16, 25:23) в малкия финал на надпреварата в Лодз.
"Червено-белите" взеха бронз и през 2023 и 2024 г. Това са и най-добрите класирания на отбора в историята му.
Най-резултатна бе Магдалена Щисяк с 18 точки (2 блокади), с 16 точки приключи Агниешка Корнелюк (8 блокади). За съперника Харуйо Шимамура записа 15 точки (2 блокади), с 12 точки завърши Маю Ишикава.
Момиче на 16 години и момче на 17 години загинаха на място след катастрофа между скутер и лек автомобил между Мездра и с. Боденец