В специално интервю за предаването "Говори сега" посланикът на Украйна у нас заяви, че страната му се готви за дълга война, но не е изплашена.
"След новините": Страшното лице на войната в Украйна
По думите на Виталий Москаленко светът трябва да изключи Русия от основната световна мрежа за разплащания SWIFT, защото това е свързано с оцеляването на Украйна.
"Час по-скоро трябва да бъдат въведени тежки или жестоки санкции. Това е първо. Включително спирането на SWIFT за Руската федерация", заяви Виталий Москаленко, посланик на Украйна в България.
Българи в Киев в капана на войната
Той допълни, че предстои дълготрайна война.
"Ние прекрасно разбираме, че руската военна машина е извънредно грамадна. Рано или късно вероятно те ще навлязат в големи градове, където украинският народ ще ги посрещне и ще воюва с ярост за своята родина до последна капка кръв", каза още Виталий Москаленко.
Вижте повече във видеото
Гледайте повече от "Говори сега"
Румен Радев: Разширяването трябва да стане на принципа на собствените заслуги
Долната камара на италианския парламент одобри връщане на страната към ядрената енергетика
Двамата шофьори, причинили катастрофа с автобус в София, са с чешки шофьорски книжки
Екстрадицията на Стоян Мавродиев - България изпраща документите до Сърбия до дни