В събота в Югоизточна Турция беше регистрирана температура от 50.5 градуса
Хиляди хора бяха евакуирани заради големи горски пожари в Турция, Гърция и Албания, докато Северна Румъния се бори с наводнения.
Няколко пожара бушуват в северозападната турска провинция Бурса. Над 3600 души са били евакуирани в южните провинции Мерсин и Анталия. В събота в Югоизточна Турция беше регистрирана температура от 50,5 градуса.
В Албания - армията се включи в потушаването на голям горски пожар, който приближаваше Саранда и други курорти на Албанската ривиера.
Големият пожар, който гореше в покрайнините на гръцката столица Атина, е овладян. Продължава борбата с отделни огнища на островите Китира, Евбея и Крит.
А след горещините северният румънски окръг Сучава се бори с наводнения, причинени от поройни дъждове. Един човек е загинал, евакуирани са стотици хора.