ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Преди извънредното заседание на НС: Колко партии ще влязат в залата

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 01:37 мин.
У нас

Остава напрежението между партиите, които поддържат правителството

Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.
Слушай новината

Остава напрежението между партиите, които поддържат правителството. Делян Пеевски от ДПС поиска от премиера днес да информира писмено Народното събрание относно намеренията, действията и фактическото състояние на нещата по казуса "Лукойл".

На извънредното парламентарно заседание в петък ще се обсъждат именно измененията в Закона за енергетиката и ще се гласува ветото на президента, като и в двата случая това засяга темата "Лукойл Нефтохим Бургас".

Очаква се да стане ясно колко от партиите в парламента ще влязат в пленарната зала на извънредното заседание, което е свикано за 12.00 часа утре. От ПП-ДБ заявиха, че предпочитат гласуването да стане след първия тур на изборите.

От БСП решават днес дали ще влязат в залата. "Възраждане" също не смятат да участват. Гласовете на ДПС и ГЕРБ-СДС не са достатъчни, за да бъде успешно гласуването, въпреки че в енергийната комисия ветото на президента беше отхвърлено с голямо мнозинство.

Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
Вече може да ни гледате и в TikTok

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?