Към момента на съдийското решение мачът да не продължи, резултатът беше 7:5, 5:5 в полза на Онклин.
Срещата на българския тенисист Димитър Кузманов на турнира на клей от сериите Чалънджър в Острава, беше прекратена заради настъпила тъмнина. Кузманов играе в първия кръг с белгиеца Готие Онклин, в момента 276-ти в световната ранглиста.
Двамата играха час и 46 минути до преждевременния край.
Запазването на подаването не беше силна страна за нито един от двамата. В първата част имаше общо пет пробива, като белгиецът наложи надмощие при 4:3, след което по един разменен в края на сета не промени картината.
Във втория сет и двамата загубиха по две свои подавания, а утре ще стане ясно кой ще продължи по-нататък.
Победителят от срещата Кузманов – Онклин ще играе във втората си среща с австриеца Денис Новак, който по-рано днес се възползва от отказването на сънародника си Лукас Ноймайер при аванс от 4:6, 6:2, 3:0.