Служебният премиер Димитър Главчев отговори на критиките на президента, че последните назначения на кабинета показват зависимости. Главчев заяви, че всеки министър е свободен сам да сменя шефове в ресора си и няма нарушения на законовите процедури.
"Шефът на Авиоотряда го е сменил министърът на транспорта. Смените в болниците се извършват от министъра на здравеопазването и областните управители с решение на Министерския съвет. И всички тези действия са изцяло в правомощията на органите, които са ги извършили. Никакво нарушение няма на процедурата. Взимам решенията на база на принципи и ако имам зависимости от принципи, това мога да приема, че имам зависимости да спазвам законите. Законите и Конституцията да спазвам ми е зависимост", подчерта Димитър Главчев.
Омбудсманът подкрепи промените в образователния закон, но настоя за по-добра защита на децата със СОП
Илияна Йотова: С обща визия, решителност и по-тясно сътрудничество Европа ще се справи с безпрецедентните предизвикателства
Крум Зарков, БСП: Ние ще подкрепим качествен кандидат за президент и аз се надявам това да бъде Илияна Йотова
България и "Коалицията на желаещите": Политически реакции след изявлението на Радев в Париж