Министър-председателят на Монголия Ухнаагийн Хурелсух подаде оставката си на парламента след протести в столицата Улан Батор. Недоволството е от справянето на правителството с пандемията от COVID-19.
По-конкретно протестите избухнаха след скандал с видео в социалните мрежи за превозването на родилка и бебето ѝ без връхна дреха, обувки и дезинфектант в стационар за заразени с коронавируса.
Премиерът изрази съжаление и предложи оттеглянето на цялото правителство. Той уточни, че не смята да се откаже от по-нататъшно участие в политиката.
Полиция и ГДБОП влязоха в район "Приморски" във Варна, седем души са задържани
Камион скъса мантинелата на АМ "Струма" в района на Мало Бучино (СНИМКИ и ВИДЕО)