Проблем с бездомните кучета в Самоков - над 100 жалби от нападнати и ухапани граждани.
Броят на бездомните кучета драстично се увеличава, кучетата са агресивни и редовно нападат жителите в града, които стартираха подписка.
От общината заявиха за БНТ, че имат сключен договор с мобилна амбулатория за кастрация, но поради голямата си ангажираност са им отказали продължаване на договорените отношения.
Вижте повече във видеото.
Гледайте повече теми от "Денят започва"
Репортер: Софи Цветкова
Ще има ли воден режим в Плевен и Ловеч това лято? Властите вземат спешни мерки
Майката на загиналото момче край Мездра: Той не искаше да минава оттам, но явно някой друг реши съдбата им