Недопустимо е нарушаването на правата на българите в Република Северна Македония. Това се казва в позицията "Продължаваме Промяната" във връзка с присъдата срещу Люпчо Георгиевски.
"Най-добрата гаранция за тези права дава т.нар. френско предложение, което правителството "Петков" договори и което беше гласувано и в българския, и в македонския парламент. Без защита на свободата на словото и на сдружение РСМ няма да може да стане член на европейското семейство, а действията на властите в Скопие сега постигат само изолация на страната им", пише в позицията, разпространена до медиите.
От "Продължаваме Промяната" призовават българското правителство да продължава да отстоява принципите, залегнали във френското предложение.
Опасност от интензивни валежи в следобедните часове на много места в страната
Правителството, синдикатите и бизнесът не се разбраха за осигуровките на държавните служители
Прокуратурата във Варна разследва шест досъдебни производства по казуса "Баба Алино"
КЗК отмени обществената поръчка за проектиране на детската болница заради ограничителни условия