По традиция кулминацията на националния ни празник 3 март е на историческия връх Шипка. Домакин на честванията тази година е община Габрово.
Честванията започват в 9.00 ч. сутринта с панихида в памет на загиналите за Свободата на България. Тя ще бъде отслужена в храма "Успение на Пресвета Богородица". В 9.30 ч. националният флаг ще бъде тържествено издигнат на площад "Възраждане" в Габрово и ще започне традиционния поход към историческия връх Св. Никола, известен още като Шипка, където се издига Паметникът на свободата.
Как ще отбележим 3 март - вижте тържествените програми в страната
От 11.00 часа е началото на спектакълът "България пее" на Йордан Камджалов, а от 11.30 ч. тържествената церемония по поднасяне на венци пред Паметника на свободата. На нея ще присъстват служебният премиер Гълъб Донев, служебният вицепремиер и вътрешен министър Иван Демерджиев и служебният военен министър Димитър Стоянов.
Вижте още в прякото включване
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube