Полицейското присъствие в района на НС остава засилено
Протестни действия в София за запазване на лева се очаква да блокират центъра на столицата.
Демонстрациите започнаха на 28 юни и са обявени до 8 юли.
На площад „Независимост“ в центъра на София до 8 юли ще продължи протестът срещу въвеждане на еврото и за запазване на българския лев.
В сутрешните часове ситуацията е спокойна.
Пред сградата на президентството е позициониран палатков лагер с привърженици за запазване на българския лев.
Предприети са мерки за провеждането на протестните действия – от 3 часа до приключването на мероприятието за периода от 28 юни до 8 юли се забранява престоят и паркирането на пътни превозни средства с изключение на автомобилите обслужващи протеста и извяън местата в режим на платено паркиране, служебен абонамент на ул. „Рачо Димчев“, ул. „Уилям Гладстон“, ул. „Хан Крум“, площад „Славейков“.

От 7 часа до приключване на протеста за периода от 28 юни до 8 юли се занранява влизането на пътни превозни средства по ул. „Уилям Гладстон“, ул. „Рачо Димчев“, ул. „Хан Крум“, ул. „ Г.С. Раковски“ и площад „Славейков“.

По информация на полицията до момента няма сериозни инциденти при протестните действия.
Вижте повече за организацията на движението в прякото включване на Варсен Такворян.
Георг Георгиев пред БНТ: Нищо за Украйна не би могло да се случи без самата нея
Преговорите за мир в Украйна: Има ли доближаване в позициите на Киев и Вашингтон?
Съпругата на Литвиненко пред БНТ: Убийството му е ядрен тероризъм в центъра на Лондон