Пред Центъра за спешна медицинска помощ "Пирогов" започна протест срещу уволнението на професор Асен Балтов.
Директорът на най-голямата спешна болница в страната вчера беше отстранен от поста след проверка от Здравната каса. Има съмнения за нарушения в размер на над 1 милион лева.
На директорския пост е назначен професор Иван Поромански.
Протестиращите блокираха кръстовището на булевардите "Цар Борис Трети" и "Прага". Медиците се заканиха, че ще протестират всеки ден от 9.00 до 10.00 ч. и ще блокират кръстовището пред болницата. Заявиха, че обсъждат вариант и да разпънат палатки. Те не са съгласни с констатациите от проверката на Националната здравноосигурителна каса за фиктивни пациенти и даване на пари на ръка за дейности, които се покриват от Касата.





Репортери: Кристиян Гаров и Альоша Шаламанов
„Достойните българи“: Отличие получи журналистът от БНТ Мая Димитрова (СНИМКИ)
Очаква се прокуратурата да повдигне обвинение на шофьора на тир, причинил тежката катастрофа на АМ "Тракия"
Слънчево време с изолирани следобедни превалявания ще е времето в четвъртък