Представители на бизнеса излязоха на протест срещу нововъведените мерки срещу коронавируса.
Те смятат, че зеленият сертификат е въведен прибързано и настояват и за зачитане на тестовете за антитела като повод за издаване на сертификат. Недоволни са и че липсват икономически мерки за засегнатите бизнеси.
В София протестът блокира Орлов мост в следобедните часове. След това минаха пред Министерския съвет и Министерството на здравеопазването.
Шествия и блокади имаше в цялата страна. В демонстрациите се включиха над 25 града - протестираха основно представители на барове, клубове, кафенета, ресторанти и фитнеси.
СНИМКИ: Десислава Кулелиева, БНТ

След земетресенията във Венецуела: Загиналите са поне 235, продължава търсенето на оцелели
Безводието в страната: Работна среща в Министерския съвет обсъжда проблема