Поставеният под номер 8 в схемата Нестеров надделя в изключително оспорван двубой над германеца Тим Хандел с 6:2, 3:6, 7:6(4) за 2:48 часа.
Националът на България за Купа "Дейвис" Пьотр Нестеров се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира по тенис на твърди кортове в Доха (Катар) с награден фонд 30 хиляди долара.
Поставеният под номер 8 в схемата Нестеров надделя в изключително оспорван двубой над германеца Тим Хандел с 6:2, 3:6, 7:6(4) за 2:48 часа.
Българинът направи два пробива и спечели първия сет, но във втората част два пъти загуби подаването си и Хандел изравни. В решителния трети сет двамата си размениха по два пробива, след което Нестеров пропусна мачбол в 12-ия гейм. В тайбрека той показа характер, преодоля пасив от 1:3, а след 3:4 направи серия от четири поредни точки и затвори срещата.
Следващият му съперник ще бъде Тибо Колсон (Белгия), който елиминира във втория кръг друг национал за Купа "Дейвис" Янаки Милев с 6:3, 3:6, 6:2 за 2:06 часа.
В турнира на двойки Нестеров и Милев вчера допуснаха обрат и загубиха от германците Лукас Герч и Тим Хандел с 6:2, 5:7, 6-10.
Сребро и бронз за тенисистите от Супер Спорт на световното от веригата MEDWTC
Снежна Коледа в някои части на страната, преди Нова година температурите падат до минус 10°
Взрив в Москва уби високопоставен руски генерал, Кремъл подозира украинското разузнаване
Две трети от децата в училище избягват да използват тоалетните - до какви проблеми води това?