Президентът Румен Радев потвърди, че предсрочните избори ще се проведат на 11 юли и че премиерът на служебното правителство ще бъде мъж.
Държавният глава поднесе цветя пред паметника на Трите поколения в пазарджишкото село Радилово. По-късно той ще присъства на тържествена заря в Пещера по повод Празника на армията - 6 май.
По-рано днес президентът обяви, че се очертава изборите да са на 11 юли, след като от "БСП за България" върнаха проучвателния мандат за съставяне на правителство.
Държавният глава каза още, че ще разпусне сегашното Народно събрание през следващата седмица.
"Служебното правителство като всяко друго служебно правителство ще служи на България. Това е негов дълг и право по Конституция. Датата е 11 юли за изборите. Не мога да разпусна Народното събрание преди 11 май, защото по Конституция трябва да се спазят тези не повече от 2 месеца. Ако го разпусна в петък или в понеделник, както се настоява, това означава, че изборите отиват на 4 юли. А ЦИК не може да подготви изборите за 4 юли, защото няма да има време, тези 60 дни цикъл", обясни президентът.
Иван Демерджиев за „Баба Алино“: 25 са задържани и се събират доказателства за незаконни практики в Община Варна
Стою Стоев: Вместо съдебна реформа управляващите запазиха политическия контрол върху ВСС
По-високи пенсии от юли: От август се вдигат минималните осигурителни прагове и максималният осигурителен доход
Патриарх Даниил: Санкциите срещу руския патриарх Кирил не постигат целта си