Ранен автогол донесе победата на Лудогорец в първия мач с Жалгирис

22:42, 18.08.2022
Чете се за: 02:02 мин.
ранен автогол донесе победата лудогорец първия мач жалгирис
Снимка: ПФК Лудогорец

Отборът на Лудогорец спечели с минималното 1:0 след автогол срещу литовския Жалгирис в първи двубой между двата тима от плейофната фаза в турнира Лига Европа.

Попадението падна още в 2-ата минута на срещата, когато Кирил Десподов изпълни свободен удар, а Иван Татомирович от състава на гостите прати с глава кълбото в собствената си врата.

До края на първата част разградчани опитаха да увеличат аванса си, като отправиха цели 12 удара по посока на литовксата врата, като на три пъти и гредата спасяваше Жалгирис.

След почивката гостите показаха малко повече в предни позиции, като дори се наложи Симон Слуга да прави спасяване, за да запази аванса на "орлите".

В добавеното време на срещата българският шампион можеше да удвои преднината си, но удар на Кирил Десподов бе отразен от стража на гостите и така резултатът се запази 1:0.

Реваншът във Вилнюс е следващия четвъртък (25 август) от 19.00 часа българско време, а лошите новини за Лудогорец са свързани с отсъствието на Десподов, който получи жълт картон и ще бъде наказан за двубоя.

За Жалгирис пък мачът със сигурност пропуска литовския национал Донатас Казлаускас, който беше изгонен за два жълти картона.