Равенство между Атлетик Билбао и Хетафе даде старт на сезона в Ла Лига

Начлото на сезона в Ла Лига бе дадено.

21:59, 15.08.2024
Чете се за: 00:55 мин.
атлетик билбао временно настани топ успех алавес

Първият мач от новия сезон в Ла Лига противопостави Атлетико Билбао и Хетафе. Срещата на стадион "Сан Мамес" в Билбао завърши при равенство 1:1.

Домакините откриха резултата в 27-ата минута. Ойхан Сансет отправи прецизен фалцов удар извън наказателното поле и даде аванс на тима си.

След почивката гостите се опитаха да изравнят резултата, но Питър Федерико стреля в лявата греда.

В 65-ата минута възпитаниците на Хосе Бордалас Хименес възобновиха равенството и си заслужиха точка. Крисантъс Уче засече с глава центриране от ъглов удар на Луис Мия.

За Атлетик Билбао предстои гостуване на Барселона в следващия кръг, докато Хетафе посреща Райо Валекано.