Броени дни преди да изтече поставеният от президента срок на Горица Грънчарова да представи служебен кабинет разговорите с настоящи и бивши министри продължават.
Тя има срок до 19 август да намери 19 министри. Срещите се водят в сградата на Народното събрание.
Вече обаче са ясни все повече имена от бъдещото правителство.
В кабинета "Грънчарова" ще останат досегашните министри на правосъдието и на финансите - Мария Павлова и Людмила Петкова, която ще е и вицепремиер.
Росен Карадимов - настоящ министър на иновациите и растежа, също беше вчера на разговор с Грънчарова, но не е ясен отговорът му.
Според източници на "По света и у нас" досегашният заместник външен министър Иван Кондов е най-вероятният кандидат за дипломат №1.
Бившият министър на икономиката в служебния кабинет на Стефан Янев Даниела Везиева заяви, че би приела покана от Грънчарова, но зависи от условията.
Готовност да останат в кабинета, но без все още да са водили разговори с Грънчарова, вече заявиха служебният министър на транспорта Георги Гвоздейков, на отбраната Атанас Запрянов, на образованието Галин Цоков и на културата Найден Тодоров. Покана за разговори до края на седмицата очаква и спортният министър Георги Глушков.
На 20 август президентът трябва да издаде указ за назначаването на новия служебен кабинет и да насрочи дата за предсрочните избори 2 месеца по-късно. Същият ден министрите трябва да положат и клетва в парламента.
Димитър Стоянов: Единственият вариант остава поддръжката на съветските МиГ-ове
Рекордно скъпи избори за президент. Вотовете за последните 5 години струват над 680 млн. евро
Димитър Стоянов: Нямаме опция да получим самолети "Грипен" или F-16 "втора ръка"
Денят след апокалипсиса: Срутил се е леден блок колкото 30 футболни игрища