ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Разногласия между военните и правителството в Израел

Чете се за: 01:05 мин.
По света
Video Player is loading.
Текущо време 0:00
Продължителност -:-
Заредено: 0%
Тип на потока НА ЖИВО
Оставащо време 0:00
 
1x
    • Глави
    • descriptions off, selected
    • Спряни субтитри, selected
      Снимка: БТА
      Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.
      Слушай новината
      00:00
      00:00

      Разногласия между военните и правителството в Израел. Говорителят на израелската армия Даниел Хагари заяви, че палестинската групировка Хамас не може да бъде унищожена без създаването на нова администрация в Газа.

      "Хамас е идеология, а идеология не може дъ бъде елиминирана", заяви Даниел Хагари. Позицията на премиера Бенямин Нетаняху е, че операцията в палестинския анклав ще продължи до пълното унищожение на Хамас. Преди няколко седмици министърът на отбраната призова Нетаняху да ускори създаването на планове за следвоенното управление на Газа.

      Според Йоав Галант има опасност Хамас да се прегрупира и да възстанови контрола си в анклава, което напълно ще обезсмисли постиженията на израелската армия. Причината да се разпусне военния кабинет, беше оттеглянето на центриста Бени Ганц, който настояваше Нетаняху да предостави планове за следвоенното управление на Газа.

      Последвайте ни

      ТОП 24

      Най-четени

      Product image
      Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
      Абонирай ме за най-важните новини?