Бранителят на Интер бе обвинен, че е обидил на расова основа футболиста на Наполи Жуан Жезус по време на двубоя между двата тима в неделя вечер
Защитникът на Интер Франческо Ачерби беше изваден от състава на националния отбор на Италия, след като беше обвинен в проява на расизъм от играча на Наполи Жуан Жезус.
Жезус се оплака, че е бил обиден от Ачерби по време на двубоя между неаполитанците и "нерадзурите" в неделя, завършил при резултат 1:1.
"Aчерби се извини, но малко прекали с думите си, иначе е добро момче. Освен това, ние сме възрастни хора. Можем да решим тези неща на терена. Той се извини, продължихме напред и когато съдията свири край, всичко приключи. Всичко е наред", заяви бразилският футболист.
Дисциплинарната комисия на Италианската федерация (FIGC) вече е започнала разследване по случая, като Франческо Ачерби е бил привикан за разпит.
На негово място в представителния тим на Италия беше повикан бранителят на Рома Джанлука Манчини за приятелските срещи с Венецуела (21 март) и Еквадор (24 март).
Шави обеща нова енергия за Нидерландия и футбол, с който страната да се гордее
Валдас Дамбраускас изведе Сабах до исторически дебют в Шампионската лига след невероятна драма
Ливърпул готви финален щурм за Баркола, ПСЖ чака оферта около 140 милиона евро
Челси е на път да се раздели с Лиъм Делап, Нотингам Форест готви 40 милиона паунда
Очакват ли се големи разлики при „Гражданската отговорност“ след влизането в сила на „Бонус-Малус“?