РБ Лайпциг прекъсна победната си серия в Бремен в последния си мач за годината

21:41, 19.12.2023
Чете се за: 02:17 мин.
лайпциг прекъсна победната серия бремен последния мач годината

Отборите на Вердер Бремен и Ред Бул Лайпциг не се победиха и завършиха наравно 1:1 в среща от междинния 16-и кръг в Бундеслигата, играна на "Везерщадион".

Равенството прекъсна серията на гостите от три последователни победи в първенството и освен това им попречи да се изравнят по точки на второто място в подреждането с Байерн Мюнхен поне до утре вечер, когато момчетата на Томас Тухел гостуват на Волфсбург.

Така, "биковете" остават на 3-и в класирането с актив от 33 точки, но могат да бъдат изместени оттам, ако Щутгар спечели домакинството си на Аугсбург в сряда.

В същото време Вердер заема 13-а позиция с 16 пункта, намирайки се на 6 над опасната зона.

Тази вечер на "Везерщадион" очаквано гостите владееха инициативата, като през първото полувреме гол на Юсуф Поулсен бе отменен след намеса на ВАР заради засада на датския национал.

Логичното все пак се случи в 47-ата минута, когато Люис Опенда бе изведен зад отбраната на домакините и въпреки че първите му два изстрела бяха отразени от вратаря Михаел Цетерер, при третия грешка нямаше и така "биковете" взеха преднина.

Четвърт час преди края на редовното време обаче Джъстин Нджима донесе точката за Вердер Бремен, вкарвайки с хубаво изпълнение от дистанция.

По този начин двубоят в Бремен завърши без победител, като и за двата отбора мачът бе последен за календарната 2023-а година, тъй като след този междинен кръг битката в Бундеслигата ще се поднови в уикенда 12-14 януари.

Заради ремонти: Шест софийски гимназии се местят в други сгради