В другите двубои, по същото време, Волфсбург и Хофенхайм записаха победи с един гол разлика срещу Бохум и Борусия Мьонхенгладбах
РБ Лайпциг вкара късен гол при победата с 2:1 срещу Хайденхайм, докато продължава битката за класиране в Шампионската лига.
Никола Доведан изравни, след като Бенямин Шешко откри в 69-ата, но РБ Лайпциг спечели мача след гол в 85-ата минута на Лоис Опенда.

РБ Лайпциг е на четвърто място, което в момента е последното, даващо право на участие в Шампионската лига следващия сезон, на три точки пред петия Борусия Дортмунд, който приема новия шампион Байер Леверкузен в неделя.
Бундеслигата обаче се доближава до пета квота за Шампионската лига, след като УЕФА ще награди двата най-добри шампионата този сезон с допълнително място. В момента Германия е на втора позиция в ранглистата на УЕФА за сезона.
Кьолн потъна още повече в зоната на изпадащите в Бундеслигата, след като допусна изненадващо поражение у дома с 0:2 от последния Дармщадт в среща от 30-тия кръг.
Дармщадт поведе в резултата в 57-та минута, след като Кьолн не успя да се справи при един ъглов удар. Топката попадна в Кристоф Кларер, който стреля с плътен удар между краката на защитник и на вратаря Марви Швабе. Оскар Вилхелмсон вкара в добавеното време, за да направи 2:0.

Волфсбург си пое глътка въздух и се отдалечи от зоната на изпадащите, след като спечели с 1:0 срещу Бохум, друг кандидат да загуби мястото си в елита.
Хофенхайм спечели с 4:3 с попадение в добавеното време във вълнуващ домакински мач срещу Борусия Мьонхенгладбах.
Генерират хеш кода на машините за изборите на 19 април
Министърът на отбраната на САЩ поиска оставката на началника на сухопътните сили