РБ Лайпциг продължава похода си към Шампионската лига, Кьолн се отдалечи от оставането в елита

В другите двубои, по същото време, Волфсбург и Хофенхайм записаха победи с един гол разлика срещу Бохум и Борусия Мьонхенгладбах

лайпциг продължава похода шампионската лига кьолн отдалечи оставането елита
19:20, 20.04.2024
Чете се за: 02:02 мин.

РБ Лайпциг вкара късен гол при победата с 2:1 срещу Хайденхайм, докато продължава битката за класиране в Шампионската лига.

Никола Доведан изравни, след като Бенямин Шешко откри в 69-ата, но РБ Лайпциг спечели мача след гол в 85-ата минута на Лоис Опенда.

РБ Лайпциг е на четвърто място, което в момента е последното, даващо право на участие в Шампионската лига следващия сезон, на три точки пред петия Борусия Дортмунд, който приема новия шампион Байер Леверкузен в неделя.

Бундеслигата обаче се доближава до пета квота за Шампионската лига, след като УЕФА ще награди двата най-добри шампионата този сезон с допълнително място. В момента Германия е на втора позиция в ранглистата на УЕФА за сезона.

Кьолн потъна още повече в зоната на изпадащите в Бундеслигата, след като допусна изненадващо поражение у дома с 0:2 от последния Дармщадт в среща от 30-тия кръг.

Дармщадт поведе в резултата в 57-та минута, след като Кьолн не успя да се справи при един ъглов удар. Топката попадна в Кристоф Кларер, който стреля с плътен удар между краката на защитник и на вратаря Марви Швабе. Оскар Вилхелмсон вкара в добавеното време, за да направи 2:0.

Волфсбург си пое глътка въздух и се отдалечи от зоната на изпадащите, след като спечели с 1:0 срещу Бохум, друг кандидат да загуби мястото си в елита.

Хофенхайм спечели с 4:3 с попадение в добавеното време във вълнуващ домакински мач срещу Борусия Мьонхенгладбах.

Радослав Рибарски: "Булгаргаз" носи отговорност за неизгодния договор с "Боташ"
Разпространението на коклюш се разраства. Какви са препоръките към бременните?