Реал Мадрид отказа Аталанта след 3:1 в реванша

10:26, 17.03.2021
Чете се за: 00:44 мин.
реал мадрид отказа аталанта реванша

Този път "Белия балет" нямаше трудности срещу "бергамаските" и си заслужи напълно мястото в 1/4 финалите в Шампионската Лига за първи път от сезон 2017/18, когато възпитаниците на Зинедин Зидан стигнаха и до 13-ия трофей за клуба в турнира на богатите.

На стадион "Алфреди ди Стефано" "лос бланкос" влязоха с минимален аванс от 1:0 след първия мач в Италия преди три седмици.

Карим Бензема затвърди добрата си форма след завръщането си от контузия в 34-та минута, когато откри резултата. Стражът на Аталанта Марко Спортиело допусна груба грешка при опита си да изчисти една топка, подавайки я право на крака на Лука Модрич. Хърватинът от своя страна комбинира с Бензема, за когото не остана друго освен да отбележи за 1:0.

След около час игра Винисиус спечели дузпа, която Серхио Рамос превърна в гол, за да удвои преднината на своя тим, а малко по-късно Бензема можеше да отбележи и трето попадение, но намери гредата.

Десетина минути преди края Луис Муриел намали на 2:1 след страхотно изпълнение на пряк свободен удар, но само секунди по-късно Марко Асенсио оформи крайното 3:1 с първото си докосване в мача.

Така Реал очаква с нетърпение жребия в петък, докато Аталанта напуска турнира, въпреки че остави много приятни впечатления за втора поредна година.

Карамазов: Мария Бакалова е много добър пример за това, че всичко е възможно